Eton mess – prosto z Anglii
Dla mnie zaczął się szalony okres. Przygotowanie ogrodu na warzywny sezon wymaga troszeczkę czasu. Posiałam i posadziłam co chciałam, teraz czas na ukwiecenie drugiej części, tej bardziej kolorowej. Aaaaa, że wymyśliliśmy sobie z Panem Małżonkiem, że chcemy mieć plażę, to mam roboty odrobinę więcej 🙂 Ale co tam, już niedługo usiądę z boskim deserem na leżaku i będę podziwiała zamki z piasku budowane przez panów. Cudownie. Już nie mogę się doczekać efektu końcowego.
A jeśli chodzi o super deser, to zachęcam do przygotowania słodkości z sezonową truskawką. To przepis z kuchni angielskiej. Spotkała się z nim w Anglii i od tamten pory jest ze mną bardzo często. Polecam Wam również, tym bardziej, że jest niesamowicie prosty i można go szybko przygotować kiedy wpadną niezapowiedziani goście.
Ściskam Ilona ♥
Ps. Ten deser jest wprost idealny na dzień dziecka 🙂
Eton mess - przepis
Potrzebne będą:
  • 1/2 kg truskawek
  • 400 ml śmietany kremówki
  • 3 łyżki cukru pudru
  • 5-6 średnich bezów + 1 do dekoracji

 

Truskawki myjemy i wycinamy szypułki. Wrzucamy do garnka z cukrem pudrem i gotujemy, aż całkowicie się rozpadną. 
Śmietanę kremówkę ubijamy, pod koniec wrzucamy pokruszone bezy i delikatnie całość ze sobą mieszamy. Następnie przekładamy do pucharków polewamy sosem truskawkowym. Schładzamy i przed podaniem dekorujemy pokruszoną bezą.