Zaznacz stronę

prezenty świąteczne

Już chwilę temu ogarnęła wszystkich gorączka przedświąteczna i kupowanie prezentów. Jedni uważają, że zbyt szybko, dla drugich to świetny czas. Ja zdecydowanie należę do tych drugich. Mimo, iż światełka i bombki pojawiają się już w listopadzie ja się bardzo cieszę. Za oknem jest tak szaro, że odrobina blasku nie zaszkodzi. Po za tym tak bardzo kocham ten wszechobecny kicz, że 2 miesiące w roku to dla mnie idealny czas.

Prawdę mówiąc do samych świąt przygotowuję się dużo wcześniej. Odkąd moja najbliższa rodzina zaczęła się powiększać, postanowiłam zbierać prezenty do kartonu od połowy roku. Ta metoda jest rewelacyjna i doskonale odciąża budżet, zwykle skrupulatnie liczony w grudniu.

W moim domu w każdym miejscu znajdują się małe i duże niespodzianki. Poluję na wyprzedażach, albo przechodzę obok rzadko spotykanego talerza, o którym marzyła moja siostra. Kupuję, zabezpieczam i chowam 🙂 I w ten oto sposób, nie panikuję przed sami świętami, że czegoś mi zabraknie lub czegoś już nie dostanę, bo wyprzedane.
Nie zmienia to faktu, że w tym okresie robię prezenty. Czasami spotkam na swojej drodze osobę tak ciekawą, że w moim życiu zostaje na dłużej. Wtedy zawsze jakiś drobiazg kupuję właśnie przed świętami. Uwielbiam robić prezenty 🙂
Do tego wszystkiego, bardzo dużo prezentów szykuję własnoręcznie. Jako, że specjalizuję się w jedzeniu, powstają smaczne kosze wypełnione po brzegi łakociami. Oczywiście wszystko domowej roboty. Pomysłów mam całą głowę. Przez najbliższy czas chętnie podzielę się w kolejnych postach pomysłami na smaczne prezenty i nie tylko. Tak więc w takim koszy znajdziecie mieszanki przypraw, makaron, herbaciane kombinacje. Oczywiście nie zabraknie pierniczków, ciasteczek i domowych cukiereczków, a do tego słoje z konfiturą lub ogóreczkami, które uwielbia Kasia 🙂 Dla dorosłych pyszna naleweczka i/lub eliksiry dla zdrowotności, czy ekstrakty do ciasta.

Taki koszyk wystarczy ładnie ozdobić folią,kawałkiem gałązki z szyszką i mega kokardą. Kiedy mam wolną chwilę (choć to bardzo rzadko) szykuję ręcznie dekorowane przedmioty. Chusteczniki, bombki może jakiś zegar, czemu nie… technik zdobienia jest wiele, a czasami można też subtelnie je łączyć. W dobie wszech-zalewającej nas tandety, warto zwolnic i poświęcić czas na szykowanie prezentów. Pójść do sklepu bo butelkę wina i bombonierkę zawsze zdążymy.

Tak więc, ja się bardzo cieszę, że ten migoczący światełkami czas już się rozpoczął i moje szaleństwa świąteczne już nikogo nie dziwią. Teraz tylko dobra organizacja, żeby nie zwariować i święta gotowe.

Jeżeli macie jakieś trudności z planowaniem świąt przypomnę o bardzo praktycznym Planerze Gwiazdkowym, który z całą pewnością ułatwi sprawę. Znajdziecie go w zakładce prezent 🙂

Ściskam Ilona ♥