Organizujemy pokazy, bierzemy udział w galach, prowadzimy prelekcje, piszemy artykuły. Przez lata zbieraliśmy doświadczenie i wciąż się doszkalamy. Dzięki temu zgromadziliśmy dość sporo wiedzy kulinarnej, którą chętnie się dzielimy.

Od 2015 roku regularnie organizujemy warsztaty dla dzieci jak i dla dorosłych. Z każdych zajęć uczestnicy wynoszą sporą porcję wiedzy i przydatnych w życiu umiejętności oraz wiele ciekawostek i przepisów.

Prowadzimy:

  • Warsztaty kulinarne dla dorosłych
  • Warsztaty kulinarne dla dzieci – cykl Kuchnia Malucha
  • HIT! – Kulinarne wieczory panieńskie
  • Kulinarne animacje urodzinowe

Warsztaty dla dzieci

Autorski program wprowadzania zdrowych odruchów żywieniowych u dzieci z cyklu Kuchnia Malucha. Podczas zajęć dzieci samodzielnie wykonują każdy element dania, uczą się jak upiec, ugotować, zagniatać i mieszać. Poznają nowe smaki kolorowej i zdrowej kuchni. Podczas warsztatów, kładziemy duży nacisk nie tylko na pokarm, uczymy między innymi bezpiecznego używania narzędzi kuchennych, zasad higieny, dobrych manier, serwowania dań. Poznajemy także ciekawe historyjki związane potrawą i przepisem.

Warsztaty dla dzieci zawsze są dla nas ogromną niespodzianką. Mimo przygotowań, takie spotkania żyją według własnego scenariusza. I to właśnie jest cudowne. Dzieciaki chłoną wiedzę, są ciekawe wszystkiego i wbrew powszechnej opinii chcą poznawać nowe smaki. Na zajęciach w przeróżnych daniach przemycamy zdrowie, gdyż naszym hasłem przewodnim jest „mądra dieta i zdrowy rozsądek”. Zachęcamy zawsze do uczestnictwa rodziców. Uczymy kulinarnych kompromisów, nowych produktów i kreatywnego wykorzystania podczas posiłku. A nasze receptury często tworzą się w miarę smacznej zabawy.

Warsztaty kulinarne dla dorosłych

Samą formą, warsztaty zdecydowanie się różnią od dziecięcych. Poprzez wspólne przygotowanie posiłku , miło spędzamy czas na rozmowach. Choć wiele potrafimy gotować lub podglądaliśmy w dzieciństwie nasze mamy i babki, to kuchnia kryje przed nami jeszcze niespodzianki. Na spotkaniach dla dorosłych nawiązują się niesamowite znajomości, co zawsze jest dodatkowym bonusem, przede wszystkim dla nas. Cieszymy się ogromnie, że możemy podzielić się wiedzą i wprowadzić nowinki do kuchni wielu rodzin.

Kulinarny wieczór panieński

Tego jeszcze nie było. Niniejszą propozycją pragniemy przedstawić ciekawy i nietuzinkowy pomysł na świetną i smaczną zabawę. Z całą pewnością jest alternatywną do popularnych wieczorów dla ciała. To nietypowa forma pozyskania bezcennej umiejętności manipulacji ukochanym, podając odpowiednio przygotowane posiłki i eliksiry. To tajemna wiedza przekazywana z pokolenia na pokolenie przez czarownice lub smaczne spędzenie przyjemnego, babskiego wieczoru z pełną obsługą.

Kulinarne animacje urodzinowe

Podczas urodzin, prowadzone są zajęcia, na których samodzielnie wykonujemy desery. Wszyscy goście dekorują własne ciastka, szykują owocową sałatkę lub słodki koktajl czy lody. Animacje kulinarne jako warsztaty, pozwalają na małą integrację i świetną zabawę przy wspólnym stole. To ciekawe uzupełnienie wspólnych tańców i zabaw.

Oferta skierowana do osób prywatnych oraz firm i instytucji. Do szkół i przedszkoli, organizatorów i animatorów urodzinowych oraz organizatorów ślubnych.